İstanbul Seo

Kısaca Seo arama motoru optimizasyonudur. İnternet sitelerinin arama motorlarında yükselmesi tüm web sitelerin temel hedefidir. Bu sayede sitelerin ziyaretçi sayıları artmaya ve reklam gelirleri de buna paralel olarak artmaya başlar. Bunu başarabilmek için seo ajanslarından danışmanlık alınır. Örnek olarak Doğru seo hizmetleri, bu danışmanlığı İstanbul’da en profesyonel şekilde vermektedir. Web sitemize baktığınızda seo ile ilgili ne tip hizmetler alabileceğinizi görürsünüz.

Aylık 50-100 lira gibi gülünç bir fiyatla gelir getiren siteler olabileceği gibi aylık 40-50 bin lira gelir getiren siteler de mevcuttur. Hatta bu rakam çok daha profesyonel siteler için yüzbinleri hatta milyonları bulabilir. Bazı siteler mesela İstanbul gibi belirli bir bölgeye yönelirken (örnek İstanbul Web Tasarım), bazı siteler de Türkiye veya dünya genelinde olabilir. Seo yaptırmak nihai amaçla site gelirlerini arttırmak hedefini taşır.

Seo Yaptırma Aşamaları

  • Yükselmek istenen anahtar kelime dikkate alınarak siteye bol bol özgün içerik girildiğinde seçilen kelime arama motorlarında ziyaretçi tarafından arandığında seo çalışması yapılmış sitenin ilk sıralarda görülme ihtimali yükselir. Bu işlem seo uyumlu makale yazma veya yazdırma işlemi olarak çok önemli bir seo çalışmasıdır. Bu çalışmayı yaptırmak son derece gereklidir.
  • Site analizi yaptırmak: Site analizi yapılırken sitenin yaşı, trafik oranları, rakipleri, linklerin güncelliği, meta uygunluğu teker teker incelenir ve yol haritası hazırlanır.
  • Hedef belirleme aşaması: Site analizi yapıldıktan sonra hangi kelimelerde üst sıralara çıkılmak isteniyorsa o kelime ile ilgili içerik girişleri yapılır. Yapılacak ikinci çalışma ise link desteği sağlamaktır. Son aşamada ise reklam seçenekleri ve banner tasarımı üzerine çalışmalar yapılır.
  • Seo Güncel Çalışma Gerektirir; yapılan seo çalışmalarının sonuçları izlenir. Bu sonuçlar yeterli gelmediğinde eksiklikler yeniden gözden geçirilerek gerekirse takviye link desteği ve hedef kelime bazlı yazı girişleri güncel olarak arttırılır. Sitenin sorunları varsa giderilir. İndeksleme durumu, link uygunluğu, meta uygunluğu çok önemlidir.

Bir Sitenin SEO Alanında Birinciliğe Yükselmesi

Bir sitenin seo çalışmaları yapılarak bir veya birkaç anahtar kelimede birinci sıraya yükselmesi o sitenin sürekli olarak birinci sırada kalacağı anlamını taşımaz. Site birinci sıraya yükseldikten sonra sitenin konumunu korumak amacı ile Seo çalışmalarına daha da ağırlık verilmesi gerekir. Çünkü zirveye ulaşmak zor değildir, zirvede kalmak zordur. Doğru seo gibi uzmanlarla çalışırsanız, zirveye ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda zirvede kalırsınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s