Seo uzmanlığı

Bu yazımızda seo nedir?, seo nasıl yapılır?, seo hizmetini kimler verir?, seo hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz?, seo web sitelerimize neler kazandırır? sorularının cevabını vereceğiz.

SEO NEDİR?

SEO ingilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harfleridir. Türkçe’de Arama Motorlarına Uyumluluk manasına gelmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse web sayfanızın rakiplerinden üst sıraya çıkmasıdır. Başlıca arama motorları; Google, Yandex, Bing’dir.

SEO HİZMETİNİ KİMLER VERİR?

seo hizmeti web tasarım, web yazılım ve seo uzmanları tarafından verilmektedir. Seo konusunda web tasarım ve web yazılım bilgisi’de gerekmektedir. Çünkü seo bir bütündür. Alt yapı kurulmadan yapılan seo çalışmaları kısa süreli olmakta ve çok masraflı olmaktadır. Bu sebepten dolayı seo hizmeti veren ajans web yazılım ve web tasarım konusunda tecrübeli olmalıdır.

SEO HİZMETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Seo hizmeti alırken site içi seo’nun yapılıp, yapılmadığına dikkat etmeliyiz. Sitenin dmoz.org, Google rehber ve diğer dizinlere eklenip eklenmediğine azami dikkat etmeliyiz. Siteye eklenen backlink’lerin daimi olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

SEO WEB SİTELERİNE NELER KAZANDIRIR?

Seo web sitelerine prestij ve ziyaretçi kazandırır. Eğer bir eticaret sitesiyse müşteri kazandırır. Şöyle bir düşünelim google arama motoruna girdiniz elbise arıyorsunuz kendinizi takip ederseniz fark edersiniz ki 1. sayfadan başka sayfalara geçtiğiniz nadirdir. Durum böyleyse siz o birinci sayfada olursanız çok satış yapacaksınız demektir.

Biz Doğru web tasarım olarak seo hizmetlerini en kaliteli şekilde sizlere sunuyoruz. Yapmadığımız işi anlatmayız prensibimiz gereği verdiğimiz hizmetleri size yukarıda anlattık… Bilmeniz gereken en önemli konu seo profesyonel bir iş dalıdır. Nasıl ki siz bir müzk aleti çalmaya başlasanız ama sahneye çıkmasanız siz hep bu işi hobi olarak yapan amatör olarak kalacaksanız bu işte aynı öyledir. Hizmeti almak için mutlaka uzman kişilerle çalışın. Unutmayın ki sizi ömür boyu bu hizmete bağımlı kılmak isteyenler olacaktır. Bu hizmetin belirli bir süreden sonra otomatikleşmesi gerektiğini unutmayın. Paylaşımlarımın faydalı olması dileğiyle hoşçakalın.

Doğru seo hizmetleri, SEO ve diğer web tasarım ve yazılımhizmetleri konusunda hizmet veya danışmanlık almak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s